Drugą sobotnią destynacją piętnastu praktykantów Erasmusa była perła Sycylii - Taormina, zawieszone na wzgórzu pomiędzy niebem i morzem, z widokiem na Etnę przeciwległe wybrzeże Kalabrii, o którym Goethe mówił, że „To najwspanialsze dzieło sztuki i natury!”
Eksplorowaliśmy miasto od Porta Messina po Porta Catania, wzdłuż Corso Umberto, gdzie zlokalizowana jest większość zabytków. Deptak jest całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego, obfituje w kawiarnie, cukiernie, sklepy znanych projektantów i restauracje.


Uczestnicy projektu zobaczyli najpiękniejszy plac Taorminy – Piazza IX Aprile – z małym kościółkiem Sant’Agostino i imponującym kościołem San Giuseppe. Teatr Grecki - najsłynniejszy zabytek Taorminy i zarazem jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Sycylii był kolejną atrakcją programu, po nim Piazza Duomo czyli Plac Katedralny oraz katedra San Nicolo.
To przepiękne urokliwe malownicze miasto oczarowało nas wszystkich, cytując Iwaszkiewicza: "Kiedy słyszę słowo Taormina oczami wyobraźni widzę wysokie wzgórze, nisko rozłożone jedwabiste morze, w blasku słońca roztapiającą się jak kryształ Etnę, i w końcu całą czarodziejską scenerię grecko – rzymskiego teatru. Jest to jedyna taka scenografia na świecie”.

PP