17 maja Kamil Sikora (kl. 3TI) oraz Mateusz Martynek (kl. 2TMI) wzięli udział w dyktandzie o tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Językowe zmagania odbywały się tradycyjnie w ramach XXIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, którego organizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej. Honorowy patronat nad konkursem objął, podobnie jak w ubiegłych latach, profesor Jerzy Bralczyk.

 

14 kwietna w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastyczno-fotograficznym „Zima na Śląsku”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego. W gronie laureatów, o czym już pisaliśmy, znalazła się uczennica naszej szkoły, Valeria Ihnatiuk. Sukces Valerii cieszy tym bardziej, że na konkurs przysłano ponad 180 prac. Nad ich oceną debatowała komisja złożona z absolwentów Akademii Sztuk Pięknych oraz radnych Młodzieżowego Sejmiku. Nagrody - zaproszenie na profesjonalną sesję i warsztaty fotograficzne, wręczył laureatom prof. Marek Gzik, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.


13 kwietnia odbył się Okręgowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Bielsku Białej. ZST reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Skiba, Mateusz Słowioczek oraz Wiktor Suliga.

 

Tegoroczne zawody powiatowe w piłce nożnej rozpoczęły się od eliminacji do Mistrzostw Powiatu 14 kwietnia na stadionie K.S. KUŹNIA USTROŃ, których organizacją  jak co roku zajmuje się profesor Mateusz  Żebrowski. Na zawody zgłosiły się 4 drużyny:

 

WYKAZ SZKÓŁ ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT”