4 grudnia nasza drużyna szachowa w składzie: Michał Hampel (3TMI), Tomasz Dołęgowski (3TMI), Mateusz Cichy (3TMI), Żenia Bobrova (1BR) wzięli udział w Drużynowym Turnieju Szachowym o "Złotą Wieżę Piastowską", który odbył się w LO im. M. Kopernika w Cieszynie. Nasi szachiści zajęli w tym turnieju 7 miejsce.

 

W piątkowy wieczór, w sali „Pod Pegazem” w Skoczowie, odbyła się uroczysta Gala Fotograficzna, na której wręczono nagrody w III edycji konkursu fotograficznego „Ziemia Cieszyńska w oczach uczniów - w kropli wody. Zadanie konkursowe polegało na uchwyceniu charakterystycznych punktów Ziemi Cieszyńskiej po obu stronach Olzy z akcentami wody - mogły to być krople deszczu, rosy, motyw rzeki, potoku, jeziorka. Miło jest nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły, Kacper Niemczyk, który  otrzymał wyróżnienie za zdjęcie  pt. „Potok w cieniu”.

W środę 22 listopada reprezentacja chłopców ZST w Ustroniu wzięła udział w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy z Koszykówki. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: gospodarz turnieju ZSTiO w Skoczowie, LO Wisła, ZSGH Wisła.

 

Miło jest nam poinformować, że Szymon Gazurek, uczeń klasy 2TM zajął 3 miejsce XIX Konkursie Gwar „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”.  W sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury  8 i 9 listopada zaprezentowało się łącznie blisko 100-u uczestników, których wysłuchało i oceniło znakomite jury w składzie:

 

26 października odbył się w naszej szkole konkurs pod nazwą „Sentencje łacińskie w języku kulturalnego człowieka”. Celem konkursu było działanie na rzecz udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczniom szerszego poznania zwrotów i sentencji pochodzących z języka łacińskiego, często do dziś obecnych w przestrzeni językowej kultury i nauki.