Za nami finał II Mistrzostw ZST w League of Legends, zorganizowanych  przez Samorząd Uczniowski. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się w tym roku 6 drużyn, a do ścisłego finału przeszły zespoły: KajakiGamers2 w składzie Mateusz Skiba, Adam Dobosz, Jakub Wałach, Piotr Bestwina, Oskar Szturc (zastępstwo w dniu finału Maciej Zawada) oraz Bols Artic drużyna tworzona przez Michała Szalbóta, Dominika Kędziora, Jakuba Żyłę, Dominika Burdę oraz Dawida Srokę.

Miło jest nam poinformować, że Szymon Gazurek, uczeń 1 klasy TM został wyróżniony w XVIII Konkursie Gwar „Po cieszyński po obu stronach Olzy”. W tegorocznych prezentacjach, które odbyły się w COK „Dom Narodowy” udział wzięło aż 95 uczestników. Nasz uczeń podbił serca jury tekstem Pawła Ruckiego „ A jako się Cygon spowiadał”. Szymonowi  gratulujemy udanego debiutu i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcie z konkursu pochodzi z ox.pl (fot. St. Konopka).

Samorząd szkolny zaprasza do wzięcia udziału w II Mistrzostawch Szkoły w League of Legends. Aby wziąć udział należy zgłosić drużynę poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 26.11.2022. Wpisowe od drużyny wynosi 25zł (5zł na osobę), które należy wpłacić przed zakończeniem zapisów do Pani Jolanty Myrmus. Całość pieniędzy zebranych z wpisowego zostanie przeznaczone na nagrody.

W czwartek 24 listopada w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbył się pierwszy dzień przesłuchań w Konkursie Gwar "Po cieszyńsku po obu stronach Olzy". Naszą szkołę godnie reprezentowali w nim Szymon Gazurek oraz Bartłomiej Kukuczka, uczniowie klasy 1TM, będący pod opieką Jolanty Myrmus. Obaj chłopcy z aktorskim zacięciem oraz dużą swobodą sceniczną przedstawili teksty Pawła Ruckiego – Szymon „A jako się Cygon spowiadał”, a Kuba „O babie co się nigdy nie łoduliła”. Wyniki konkursu poznamy niebawem, a tymczasem mocno trzymamy za naszych chłopców kciuki!

Szkolny Dzień Sportu jest dniem, na który wszyscy czekamy i który zawsze wzbudza wiele emocji. Tak było i tym razem.

11 października na stadionie KS „Kuźnia” Ustroń, młodzież naszej szkoły, rywalizowała pomiędzy sobą w czterech konkurencjach: sztafecie wahadłowej 6x60m, rzucie piłeczką palantową, przeciąganiu liny i piłce nożnej. Świetna zabawa, dużo uśmiechów i radości oraz pozytywnej energii przełożyło się na następujące wyniki: