Za nami kolejne Targi Edukacyjne. Tym razem z uczniami klas ósmych i ich rodzicami spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie. O aktualnych kierunkach kształcenia oraz atutach szkoły opowiadali młodzieży uczniowie klasy pierwszej technikum - Aurelia Kardas, Jakub Wojciechowski, Igor Chmielewski oraz nauczycielki Aleksandra Kozieł i Jolanta Myrmus.

 

W poniedziałek 03 kwietnia, uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Istebnej. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy I TM: Bartłomiej Kukuczka, Szymon Gazurek i Andrzej Iwanek, którzy wraz z nauczycielami mgr Beatą Domagałą i mgr Katarzyną Szkorupą-Kaczmarczyk przedstawili ofertę edukacyjną ZST w Ustroniu. 

Nasza szkoła kształci w kierunkach, które zapewnią absolwentom atrakcyjność na rynku pracy. Stoisko z ofertą  ZST cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów klas ósmych.

(BD, KSZK)

Zbliża się termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na rok szkolny 2023/2024 przygotowaliśmy dla Was atrakcyjną ofertę edukacyjną. Zapraszamy do zapoznania się z nią i życzymy Wam trafnych oraz  przemyślanych wyborów!

 

Zaproszenie na dzień otwarty

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu serdecznie zapraszają Uczniów klas VIII szkoły podstawowej na Dzień Otwarty, który odbędzie się dnia 19 kwietnia 2023 r. (środa) od godz. 14:00 do 17:00.

 

Nie wiesz jaki zawód wybrać? Zapraszamy do ZST w Ustroniu.

 

Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa trzy lata. W tym czasie uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną w wybranym przez siebie zawodzie.

  • W klasie I - uczniowie uczęszczają na praktyki dwa dni w tygodniu. W pozostałych dniach odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących w szkole.
  • W klasach II oraz III - uczniowie uczęszczają na praktyki trzy dni w tygodniu. W pozostałych dniach odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących w szkole.

Zwieńczeniem nauki jest egzamin zawodowy, dający uprawnienia do pracy w wybranym zawodzie. Egzamin odbywa się w drugim semestrze klasy trzeciej.

ZST w Ustroniu specjalizuje się w nauce w zawodach: elektromechanik, sprzedawca, oraz w dowolnym zawodzie w ramach klasy wielozawodowej.