Nie wiesz jaki zawód wybrać? Zapraszamy do ZST w Ustroniu.

 

Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa trzy lata. W tym czasie uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną w wybranym przez siebie zawodzie.

  • W klasie I - uczniowie uczęszczają na praktyki dwa dni w tygodniu. W pozostałych dniach odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących w szkole.
  • W klasach II oraz III - uczniowie uczęszczają na praktyki trzy dni w tygodniu. W pozostałych dniach odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących w szkole.

Zwieńczeniem nauki jest egzamin zawodowy, dający uprawnienia do pracy w wybranym zawodzie. Egzamin odbywa się w drugim semestrze klasy trzeciej.

ZST w Ustroniu specjalizuje się w nauce w zawodach: elektromechanik, sprzedawca, oraz w dowolnym zawodzie w ramach klasy wielozawodowej.

Od 16.05 kandydaci do pierwszych klas mogą logować się do systemu naboru Vulcan. Link znajduje się poniżej:

 

 LINK DO REKRUTACJI  > 


Wszystkie informacje związane z naborem elektronicznym, znajdziecie Państwo tutaj:

 

 INFORMACJE  > 


Technik informatyk to zawód, którego z dobrymi rezultatami nauczamy od 8 lat. Naszym niewątpliwym atutem są cztery nowoczesne pracownie informatyczne wyposażone w:  zestawy komputerowe, stacje serwerowe, laptopy, drukarkę 3D, skaner  3D oraz stoły i zestawy  montażowe.

 

Programista to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych, a do tego najlepiej opłacanych zawodów, zarówno na krajowych jak i zagranicznych rynkach pracy. Jest to zawód przede wszystkim dla osób kreatywnych, dynamicznych i nie bojących się nowych wyzwań.

Możliwości zatrudnienia dla programisty oferują firmy z niemal wszystkich branż i dziedzin gospodarki. Najważniejszymi pracodawcami są firmy z branży informatycznej, jednak posady dla programistów znajdują się również w firmach telekomunikacyjnych, finansowych, farmaceutycznych, medycznych, budowlanych i innych.

 

Technikum Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu jest jedyną szkołą w powiecie cieszyńskim kształcącą w tym zawodzie!


Technicy mechanicy pracują nie tylko w przemyśle, lecz także w budownictwie, górnictwie, komunikacji i transporcie, rolnictwie, usługach i w różnych innych dziedzinach gospodarki, a ze względu na wszechstronne przygotowanie w dziedzinie technologii mechanicznych technik mechanik jest zawodem szerokoprofilowym umożliwiającym łatwe przekwalifikowanie,  co stwarza dodatkowe możliwości zatrudnienia.