W dniu 25 i 26.01 odbyły się turnieje o kategorię. 

o I
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog. Ruz Norma
1 II KARWOT, Marek 1800 UKS OGNISKO Rydułtowy 4.0 9.00 15.50 3 11.5 2033
2 II+ STRONCZEK, Karol 1900 SSz GMINY Pawłowice 4.0 8.00 14.00 4 14.0 2017  
3 II ULGER, Mesut 1800 SSz OLIMPIA Goleszów 3.5 10.00 15.00 3 11.0 1950  
4 II FRANCZAK, Mateusz 1800 LKS ORZEŁ Kozy 3.5 7.00 11.00 3 9.5 1933  
5 II+ NIESPOREK, Franciszek 1900 UKS OGNISKO Rydułtowy 3.0 6.50 12.50 3 8.0 1884  
6 I KULIK, Emilia 1800 UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój 2.5 9.00 15.50 2 10.0 1833  
7 II MAREKWICA, Dawid 1800 SSz OLIMPIA Goleszów 2.5 8.00 13.00 2 8.0 1800  
8 II CHONG, Justin 1800 Kraków 2.5 8.00 12.50 2 7.5 1800  
9 II CIEŚLAR, Nikodem 1800 SSz OLIMPIA Goleszów 2.0 7.00 12.00 1 5.5 1766  
10 II DZIWOKI, Paweł 1800 SSz GMINY Pawłowice 2.0 7.00 11.50 1 6.0 1750  
11 I KUCIA, Kinga 1800 LKS PARNAS Stara Wieś 2.0 6.50 10.00 2 5.0 1750  
12 I KULA, Anna 1800 KSz ZEFIR Boguszowice 1.5 6.50 10.50 0 2.0 1560  
13 II TRITT, Maciej 1800 KS ROSZADA Żory 1.0 7.00 11.50 1 5.0 1725  
14 II GĘBUSIA, Jeremiasz 1800 SSz GMINY Pawłowice 1.0 6.50 10.50 0 2.0 1480

o II
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Ruz Norma
1 III HOMBEK, Mariusz 1600 Kraków 7.0 21.00 7 1;5;2;6;3;7;4; 1972 II
2 III NAZAROV, Roman 1600 UKRAINA - Bielsko-Biała 5.0 12.00 5 2;4;5;6;7; 1775  
3 II KULA, Tomasz 1800 KSz ZEFIR Boguszowice 4.0 9.50 4 1;2;4;5; 1629  
4 III KONDZIELA, Wojciech 1600 SSz OLIMPIA Goleszów 4.0 8.50 4 3;4;5;2; 1675  
5 II KULA, Helena 1600 KSz ZEFIR Boguszowice 3.5 10.25 3 3;5;6; 1625  
6 II STASZCZYSZYN, Marta 1600 UKS SOKÓŁ Zbrosławice 2.5 3.75 2 4;5; 1458  
7 III WALECZEK, Daniel 1600 Bystra 1.0 3.50 1 7; 1440  
8 II HEREZY, Nikola 1600 SSz OLIMPIA Goleszów 1.0 1.00 1 4; 1375

o III

M-ce Tytuł Nazwisko Imię Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog. Ruz Norma
1 IV OGIERMAN, Dominik 1400 Cieszyn 6.0 19.50 28.00 6 25.0 1631 III
2 IV BEDNARCZYK, Andrzej 1400 Górki Wielkie 6.0 19.00 26.50 6 21.0 1650 III
3 IV DOŁĘGOWSKI, Tomasz 1400 ZST Ustroń 5.0 20.00 27.00 4 20.5 1531  
4 IV KUCHARZYSZYN, Dawid 1400 KS ROSZADA Żory 4.0 21.00 29.50 3 18.0 1450  
5 IV NAZAROVA, Yuliia 1250 UKRAINA - Bielsko-Biała 4.0 16.00 23.00 4 14.0 1431 III
6 IV KLEMIŃSKI, Jakub 1400 Bładnice Dolne 3.5 21.50 28.50 2 15.5 1381  
7 III NIEMCZYK, Blanka 1400 SSz OLIMPIA Goleszów 3.5 16.50 24.00 3 12.0 1381  
8 IV KRYSTA, Mikołaj 1400 Skoczów 3.0 18.50 25.50 3 13.0 1350  
9 IV MATUSIK, Piotr 1400 UKS PAŁAC MŁODZIEŻY Katowice 2.5 15.50 22.50 1 11.5 1300  
10 IV NIEMCZYK, Wiktor 1400 SSz OLIMPIA Goleszów 1.5 15.50 22.50 1 3.5 1181  
11 IV NAZAROV, Ivan 1400 UKRAINA - Bielsko-Biała 1.0 16.00 22.50 1 4.0 1131  
12 IV BOGDAN, Ernest 1400 ZST Ustroń 1.0 14.50 21.00 1 7.0 1210  
13 IV CIEŚLAR, Michał 1400 ZST Ustroń 1.0 14.00 19.00 1 3.0 1300
IV
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog. Ruz Norma
1 V GUZIK, Jakub 1200 UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój 6.0 14.50 20.50 6 21.0 1514 IV
2 V WODYK, Jakub 1200 Skoczów 4.0 14.50 23.50 4 14.0 1271  
3 V LISZKA, Kamil 1200 Jankowice 4.0 14.00 22.00 4 14.0 1285  
4   CHORĄŻY, Oliwier 1000 Bielsko-Biała 4.0 12.50 19.00 3 14.0 1285 V
5 V DZIWISZ, Jakub 1200 Ustroń 4.0 11.50 18.00 4 16.0 1228 IV
6 V SITKO, Karol 1200 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 4.0 11.00 16.00 4 13.0 1243  
7 V HAMPEL, Michał 1200 ZST Ustroń 3.5 15.00 24.00 3 16.0 1257 IV
8 V STAHL, Marcel 1200 Cieszyn 3.0 14.50 23.00 2 12.0 1171  
9 V NIEDZIOŁKO, Maciej 1200 Jastrzębie Zdrój 3.0 12.00 18.00 3 11.0 1157  
10 V KOWALSKA, Nina 1100 Bielsko-Biała 3.0 11.00 17.00 3 9.0 1129  
11 V OMOZIK, Antoni 1200 SSz OLIMPIA Goleszów 3.0 10.50 15.00 3 9.0 1143  
12 V SZPIN, Adam 1200 Ustroń 2.5 11.00 16.00 2 8.0 1057  
13 V ZWIERNIAK, Seweryn 1200 Ustroń 2.5 9.00 13.50 2 6.0 1029  
14   SITKO, Damian 1000 Wodzisław Śląski 2.0 13.50 18.50 2 9.0 1015 V
15 V SITKO, Jakub 1200 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 2.0 11.50 16.00 2 7.0 1043  
16   PIASZCZYK, Anna 1000 SSz OLIMPIA Goleszów 2.0 9.50 16.00 2 5.0 986 V
17   PIASZCZYK, Joanna 1000 SSz OLIMPIA Goleszów 1.0 9.00 13.50 1 4.0 857  
18   GRABOŃ, Jakub 1000 Bładnice Dolne 0.5 9.50 14.50 0 1.0 828

W dniu 5.01.2023 odbył się trzeci etap Pucharu Dyrektora P'15 9 rund.

Wyniki
1 Patryk Piec IV GT 8,0 pkt. 35,5 46,0  
2 Michał Chmara LKS Orzeł Kozy 7,0 pkt. 36,5 48,5 XI OT (1)
3 Jan Kaleta Kozy 6,5 pkt. 34,5 43,5 XI OT (2)
4 Tomasz Dołęgowski II TIM 6,0 pkt. 37,0 49,0  
5 Michał Cieślar I TIP 5,0 pkt. 38,5 50,0  
6 Dariusz Słowioczek I TIP 5,0 pkt. 34,0 45,0  
7 Kacper Leński IV GT 5,0 pkt. 32,5 42,5  
8 Michał Hampel II TIM 5,0 pkt. 32,0 41,0  
9 Patryk Bernaczek I TIP 5,0 pkt. 26,5 32,5  
10 Kamil Szturc IV GT 4,5 pkt. 28,5 37,5  
11 Mateusz Cichy II TIM 4,5 pkt. 27,5 35,5  
12 Igor Secman I TIP 4,0 pkt. 35,5 46,5  
13 Paweł Kriemniew II TIM 4,0 pkt. 32,0 41,0  
14 Piotr Dyło I TIP 4,0 pkt. 29,5 38,5  
15 Filip Mróz IV GT 2,5 pkt. 25,5 31,5  
16 Robert Ryszka IV GT 2,0 pkt. 29,5 39,0  
17 Dominik Łaciński IV GT 2,0 pkt. 24,0 31,5  
18 Wojciech Bocek I TIP 1,5 pkt. 28,0 37,5  
19 Julia Nowak IV GT 1,5 pkt. 25,0 31,0  

Klasyfikacja Generalna
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Fed. 1 2 3 4 5 6 =
1 II Piec, Patryk POL 100 80 100       280
2 V Dołęgowski, Tomasz POL 80 100 50       230
3   Cieślar, Michał POL 60 50 45       155
4   Słowioczek, Dariusz POL 40 60 40       140
5 V Leński, Kacper POL 50 40 36       126
6 V Hampel, Michał POL 45 36 32       113
7 V Ryszka, Robert POL 20 45 15       80
7   Secman, Igor POL 36 22 22       80
9   Bernaczek, Patryk POL 24 24 29       77
10   Mróz, Filip POL 32 20 16       68
11   Dyło, Piotr POL 22 18 18       58
12   Nowak, Julia POL 13 29 12       54
13   Szturc, Kamil POL DNS 26 26       52
14   Bartłomiejczyk, Paweł POL 26 16 -       42
15 V Kukuczka, Tobiasz POL - 32 -       32
16   Bestwina, Piotr POL 29 - -       29
17 V Cichy, Mateusz POL - - 24       24
18   Kriemniev, Pawel UKR - - 20       20
19   Cieleń, Mateusz POL 18 - -       18
20   Madzia, Leon POL 16 - -       16
21   Zioła, Daniel POL 15 - -       15
22   Kędzior, Dominik POL 14 - -       14
22   Łaciński, Dominik POL DNS - 14       14
24   Bocek, Wojciech POL - - 13       13
25   Witoszek, Maksymilian POL 12 - -       12
26   Kuczera, Krzysztof POL 11 - -       11
27   Kardas, Amelia POL 10 - -       10
28   Bujok, Mateusz POL 9 - -       9
29   Wachowiec, Wiktor POL 8 - -       8
-   Jachnicki, Dawid POL DNS - -       0
-   Kopantsev, Kyrylo UKR DNS - -       0
-   Kukuczka, Bartłomiej POL DNS - -       0
-   Grzesiowski, Adam POL - - DNS       0

W dniu 3.11 odbyły się dwa turnieje szachowe. IV Puchar Dyrektora ZST Ustroń cz.2. 10 rund P'10. Oraz X Otwarty turniej. 10 rund P'10.

W dniu 6.12.2022 odbyły się dwa turnieje IV Turniej o Puchar PrescIT o FIDE 9 rund P'6+4 oraz Turniej ZST Ustroń o IV i V kategorie 5 rund P'30.

W dniu 2.11.2022 odbyły się drużynowe Mistrzostwa ZST Ustroń. P'10 5 rund.