ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZST

24 czerwca zakończyliśmy kolejny rok nauki. Ostatniego dnia szkoły spotkaliśmy się wszyscy na szkolnym holu, by świętować uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Po odśpiewaniu hymnu przyszedł czas na podsumowanie wyników i wręczenie nagród najlepszym uczniom poszczególnych klas.

ministerstwopoznaj polske

Już po raz drugi w zakończonym kilka dni temu roku szkolnym, uczniowie klasy 3GT ustrońskiego technikum Zespołu Szkół Technicznych skorzystali z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Wycieczka do pięknie położonego nad Odrą Wrocławia odbyła się 21 i 22 czerwca i wzięło w niej udział 21 chłopaków i jedna dziewczyna kształcący się w zawodach technik mechanik, technik informatyk oraz technik programista.

Tomasz Skurzok, uczeń klasy 3PT Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu, został powołany na radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2022 – 2024. To wielki zaszczyt, tym bardziej że na powiat bielski, cieszyński i żywiecki przypadało 7 mandatów.

W dniu 3 maja reprezentacja naszego Zespołu Szkół Technicznych uczciła 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Po okolicznościowym przemówieniu, delegacja uczniów złożyła kwiaty, po czym wysłuchaliśmy krótkiego koncertu w wykonaniu górniczej orkiestry.