W poniedziałek 25 września, młodzież ZST ponownie gościła w Energylandii. Korzystając z jesiennej pogody z radością korzystaliśmy z oferty parku rozrywki. Park oferuje 123 różne atrakcje, więc dla każdego coś miłego. Pomimo tak ogromnego wyboru oraz różnorodności, największym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje strefy "ekstremalnej". Zintegrowani i naładowani energią, no cóż, czas było wracać...

Opiekunami wycieczki byli: Jolanta Myrmus, Robert Żywczak oraz Wojciech Nawrocki.

 

W dniu 15 września 2023 r przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Apelu Pamięci oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym istnienie ustrońskiej Synagogi żydowskiej, która została zburzona przez Niemców niedługo po wybuchu II wojny światowej.

 

Znakomita pogoda towarzyszyła uczniom klas 1TIP i 1TM, którzy wraz ze swoimi wychowawcami mgr Alicją Krzywoń i mgr. inż. Markiem Sikorą wybrali się na wycieczkę integracyjną do jednego z najbardziej znanych, kultowych miejsc w Ustroniu, czyli na słynną Kępę u Jonka. Prawie każda piesza wycieczka na Małą Czantorię przechodzi właśnie przez to pole biwakowe, na którym często organizowane są także różnego rodzaju imprezy. Nazwa tego miejsca pochodzi od Pana Jana Cieślara, który w tym miejscu  miał kiedyś gospodę i schronisko.

 

Wydział medyczny Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach przygotował z tej okazji warsztaty, które miały na celu podniesienie świadomości uczniów i mieszkańców Ustronia na temat znaczenia fizjoterapii i fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych oraz propagowanie szeroko pojętej fizjoprofilaktyki. Klasa 2tpi miała okazję wziąć udział w warsztatach profilaktycznych, podczas których ćwiczyli jogę, nordic walking oraz pamięć i koncentracje. Mogli również sprawdzić stan skóry głowy, wykonać spirometrię czy przekonać się, jak trudno poruszać się na wózku inwalidzkim.