We wtorek, 20 grudnia 38 uczennic i uczniów zebrało się o godzinie 4 rano na parkingu warsztatu szkolnego, żeby wyruszyć na wycieczkę do Pragi. Trzon wycieczki stanowili uczniowie klas 3B i 4GT. Oprócz nich w wycieczce wzięło też udział kilka uczennic i uczniów z klas 1TIP, 2TIM, 1B, 2B, a nawet z innych szkół średnich z Cieszyna i Wisły.

We wtorek 6 grudnia uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj wraz z pomocnikami - Panią Reniferową, Śnieżynką oraz Panem Śniegiem. Mili goście rozdawali cukierki, Mikołaj przygrywał na saksofonie świąteczne szlagiery, a Pani Reniferowa przygotowała konkurs z pytaniami. Trzeba przyznać, że jury było wyjątkowo życzliwe, ponieważ  uznało odpowiedź, że św. Mikołaj pochodzi z… Jaworzynki. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, którą przygotował dla nas Pan Śnieg. Świętego Mikołaja wraz z asystą do szkoły zaprosił Samorząd Uczniowski z opiekunem, Jolantą Myrmus.

29 listopada 2022 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku - Białej miało miejsce uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Po raz kolejny, za znaczące osiągnięcia naukowe, nagrodę odebrał uczeń klasy 3TI, Kamil Sikora.

Kamil jako najlepszy uczeń w technikum w roku szkolnym 2021/2022 otrzymał świadectwo z wyróżnieniem. Osiągnął średnią ocen wynoszącą 5,42 oraz wzorowe zachowanie (Kamil nie opuścił ani jednej godziny lekcyjnej w ciągu całego roku szkolnego).

W dniu 16 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły w składzie Szymon Gazurek (I TM), Tomasz Dymski (I TMI) oraz Patryk Bernaczek (I TMI), wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Było to pierwsze spotkanie z cyklu, w którym  biorą udział szkoły w ramach samorządowego programu polityki zdrowotnej o charakterze edukacyjno-szkoleniowym z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej „4 minuty, które decydują o życiu”. Uczniowie pod okiem pani Ratownik uczyli się zasad udzielania pomocy w nagłych wypadkach. Następne spotkania przewidziane są na 30 listopada i 2 grudnia 2022.