9 maja uczniowie ZST w Ustroniu pojechali na wycieczkę do Zakładu Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o. w Strumieniu. Istniejąca od 1995 roku firma jest jednym z największych w Europie producentów systemów transportu i magazynowania części oraz podzespołów samochodowych. Jej klientami są największe koncerny motoryzacyjne i poddostawcy branży automotive. Zakład wykonuje usługi cynkowania ogniowego (dysponuje największą ocynkownią ogniową na Podbeskidziu) oraz cynkowania galwanicznego. Zakres jego działalności obejmuje także wtryskiwanie tworzyw sztucznych, projektowanie i wykonawstwo form wtryskowych oraz wytwórstwo elementów z poliuretanu.

W piątek 25.11.2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty fotograficzne. To już kolejna edycja, w ramach Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego, w której uczestniczyli nasi uczniowie. Zajęcia miały na celu przypomnienie postaci prof. J. Szczepańskiego oraz jego przywiązania do naszej "małej ojczyzny". Drugim ważnym celem była nauka umiejętności przydatnych w życiu.

Wrześniowe Dni Otwarte ATH  na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły. W tym roku możliwość zapoznania się z ofertą studiów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki mieli   uczniowie klas 4PT oraz 4GT. Młodzież, pod opieką prof. Marka Sikory, Wojciecha Nawrockiego oraz Jolanty Myrmus uczestniczyła 28 września w warsztatach przygotowanych przez pracowników naukowych i studentów tej jednostki.

CKZ w Bażanowicach, śladem lat ubiegłych będzie prowadziło część zajęć praktycznych dla naszych uczniów. Dzięki środkom pozyskanymi m.in. z funduszy UE, placówka została gruntownie zmodernizowana, a sale lekcyjne wyposażone w najnowszy sprzęt. Stwarza to doskonałe zaplecze dydaktyczne w praktycznej nauce zawodu dla uczniów ZST. Poniżej przedstawiamy wsparcie CKZ dla naszych uczniów.