W piątek 25.11.2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty fotograficzne. To już kolejna edycja, w ramach Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego, w której uczestniczyli nasi uczniowie. Zajęcia miały na celu przypomnienie postaci prof. J. Szczepańskiego oraz jego przywiązania do naszej "małej ojczyzny". Drugim ważnym celem była nauka umiejętności przydatnych w życiu.

Wrześniowe Dni Otwarte ATH  na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły. W tym roku możliwość zapoznania się z ofertą studiów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki mieli   uczniowie klas 4PT oraz 4GT. Młodzież, pod opieką prof. Marka Sikory, Wojciecha Nawrockiego oraz Jolanty Myrmus uczestniczyła 28 września w warsztatach przygotowanych przez pracowników naukowych i studentów tej jednostki.

CKZ w Bażanowicach, śladem lat ubiegłych będzie prowadziło część zajęć praktycznych dla naszych uczniów. Dzięki środkom pozyskanymi m.in. z funduszy UE, placówka została gruntownie zmodernizowana, a sale lekcyjne wyposażone w najnowszy sprzęt. Stwarza to doskonałe zaplecze dydaktyczne w praktycznej nauce zawodu dla uczniów ZST. Poniżej przedstawiamy wsparcie CKZ dla naszych uczniów.

 

7 kwietnia, w ramach współpracy naszej szkoły z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, uczniowie klas 3PT oraz 3GT uczestniczyły w Dniach Otwartych uczelni. Młodzież wraz z opiekunami tj. prof. Markiem Sikorą, Jolantą Myrmus oraz Piotrem Kaczmarzykiem skorzystali z wielu ciekawych propozycji przygotowanych na ten dzień przez gospodarzy – m.in. różnych wykładów, pokazów oraz warsztatów.