9 września uczniowie kl. 2 GT wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą z wychowawcą Markiem Sikorą i z Panią profesor Alicją Krzywoń. Błyskawicznie przeszliśmy trasę szkoła - dolna stacja wyciągu na Poniwcu. Specjalnie dla nas obsługa wyciągu uruchomiła go i mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki z wysokości kilkunastu metrów, a przy okazji oszczędzić nieco czasu i sił.

Po krótkiej przerwie i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia rozpoczęliśmy troszkę mozolne zejście na pole biwakowe U Jonka na Kępie, z przerwą na szczycie Małej Czantorii. U Jonka rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy wspaniale smakujące kiełbaski. Była integracja i rozmowy panelowe, rej wodził oczywiście Prezes Patryk Piec wyposażony w szablę, na której można podobno spokojnie upiec min. 8 kiełbasek...

Potem dokładne sprzątanie i powrót do domów rodzinnych.
Warto, a nawet trzeba dodać, że ze strony uczniów wycieczkę wzorowo zorganizował szef klasy Filip Zięba, a w ogóle mogła się ona odbyć dzięki nieocenionej pomocy Pani Beaty Zięby, absolwentki naszego technikum i wychowanki Pana profesora Marka Sikory. Serdecznie dziękujemy Pani Beacie, która pomogła nam juz po raz drugi!

Dziękujemy również obsłudze wyciągu oraz przemiłej Pani z recepcji hotelu przy wyciągu, dzięki którym mogliśmy skorzystać z darmowego wyjazdu pod szczyt, pomimo tego, że normalnie wyciąg jest czynny tylko i wyłącznie w weekendy.
(ms)