W ubiegłym tygodniu, w czwartek 18 stycznia uczniowie klas 1TIP i 1TM w liczbie 42 chłopaków i 1 dziewczyna wybrali się ze swoimi wychowawcami mgr Alicją Krzywoń, mgr. inż. Markiem Sikorą oraz mgr Aleksandrą Kozieł do miejscowości Istebna Kubalonka. Stamtąd, oczywiście po zbiórce i odprawie, mieliśmy okazję przejechać się na saniach konnych (w sumie aż 4 zaprzęgi) na trasie w kierunku Stecówki. Była okazja do delikatnych bitew na śnieżki oraz prób śpiewania kultowych, góralskich pieśni kuligowych. Mniej więcej w 3/4 drogi nastąpił nawrót końmi i powrót do punktu startu.

Dwa lata temu, w listopadzie 2021 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia naszej szkole. Patronem Technikum w Zespole Szkół Technicznych w Ustroniu został dr Alojzy Waszek, a Szkoły Branżowej - mgr inż. Jan Jarocki. W związku z tym na  przełomie listopada i grudnia tego roku zaplanowano w szkole szereg działań związanych z obchodami Święta Szkoły. Uczniowie wraz z Panią Barbarą Cieślar – Kurek odwiedzili grób zmarłego dr Alojzego Waszka, gdzie zapalili znicz i  złożyli kwiaty.

W poniedziałek, 11 grudnia 2023 r, uczniowie z klasy 5PT mieli możliwość uczestniczenia w siódmej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Konkresowym w Katowicach. Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się pod hasłem: "Nauka da nam przyszłość".