1 kwietnia w ramach realizowanego przez Biuro Promocji Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Cieszynie programu „4 minuty, które decydują o życiu” w  Zespole Szkół Technicznych w Ustroniu odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wzięły w nim udział dwie klasy pierwsze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu prowadzonego przez Klaudiusza Palucha z firmy Medres. Mieli też okazję zobaczyć na przykład, jak wyglądają rany przy różnego rodzaju urazach, gdyż prowadzący zaprezentował młodzieży bogaty zestaw sztucznych ran. Ochotnicy przeprowadzali reanimację na fantomie ręcznie i za pomocą defibrylatora. Uczniowie wyszli z zająć zadowoleni i co najważniejsze bogatsi o wiedzę ratującą życie.