W dniu dzisiejszym, czyli 31.03.2023r. w naszej szkole w sali nr 5 odbył się ostatni z 4 turniejów rozgrywanych w ramach Ligi Szkolnej ZST Ustroń. Trzy z tych turniejów były indywidualne, a jeden drużynowy. Rozgrywki rozpoczęły się już 2 listopada i uczestniczyło w nich łącznie 46 zawodników i zawodniczek z 4 ustrońskich szkół.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej indywidualnie I miejsce zdobył Krzysztof Niemczyk SP2, który wywalczył 200 punktów, II Nikola Herezy SP6 z 180 punktami, a III Patryk Piec ZST z 176 punktami. Natomiast w turnieju drużynowym w kategorii szkół średnich I miejsce przypadło ZST, w kategorii szkół podstawowych - klasy 5-8 zwyciężyła drużyna SP6, taki sam wynik osiągnęła ta szkoła w klasach 1-4.

Jak zawsze organizatorem i zarazem sędzią głównym turniejów, z których 2 przeprowadzone zostały w naszym Zespole Szkół był Prezes Szkolnego Klubu Szachowego Patryk Piec. Zarówno uczestnicy finałowego turnieju, jak i ich opiekunowie podkreślali znakomitą organizację i wyjątkowo sprawne przeprowadzenie zawodów, podkreślając przy tym też fajną atmosferę oraz ogromne zaangażowanie naszego Prezesa, któremu należą się słowa wielkiego podziękowania i gratulacje również za promowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Na zakończenie turnieju wszystkim zawodnikom podziękował i pogratulował ambitnej walki opiekun Szkolnego Klubu Szachowego mgr inż. Marek Sikora, który również wręczył laureatom poszczególnych kategorii pamiątkowe dyplomy i statuetki. Opiekę nad turniejem sprawowała mgr Alicja Krzywoń.

Pełne wyniki Ligi Szkolnej ZST Ustroń dostępne są na stronie internetowej pod linkiem  http://chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_7156/results.html?l=pl&tb=202_ w zakładce Klasyfikacja Generalna KG4/4.