W piątkowy wieczór, w sali „Pod Pegazem” w Skoczowie, odbyła się uroczysta Gala Fotograficzna, na której wręczono nagrody w III edycji konkursu fotograficznego „Ziemia Cieszyńska w oczach uczniów - w kropli wody. Zadanie konkursowe polegało na uchwyceniu charakterystycznych punktów Ziemi Cieszyńskiej po obu stronach Olzy z akcentami wody - mogły to być krople deszczu, rosy, motyw rzeki, potoku, jeziorka. Miło jest nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły, Kacper Niemczyk, który  otrzymał wyróżnienie za zdjęcie  pt. „Potok w cieniu”.

Rezultat Kacpra cieszy tym bardziej, że poziom tej edycji, był wysoki, a jury musiało wybrać najlepsze kadry z 520 przesłanych zdjęć. Konkurs i galę  zorganizowały Klub Fotograficzny „Start” działający przy oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie oraz Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie. Nad konkursem patronat objęli Starosta Powiatu Cieszyńskiego Mieczysław Szczurek, Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko, Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Komisja Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK.  Kacprowi serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie fotografii.

(Fot. Małgorzata Krawczyk – Beskidzka 24.pl oraz Jolanta Myrmus)