Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała na swojej stronie internetowej pełne wyniki egzaminów zawodowych, które odbyły się w sesji letniej w województwie śląskim.

Uczniowie naszego technikum zdawali egzaminy z dwóch kwalifikacji. W przypadku techników mechaników był to egzamin z Użytkowania obrabiarek skrawających oznaczony symbolem M.19, a w przypadku techników informatyków egzamin z Projektowania lokalnych sieci komputerowych i administrowania sieciami oznaczony symbolem E.13.

Okazało się, że nasi uczniowie – już tradycyjnie – uzyskali bardzo dobre wyniki, osiągając z kwalifikacji M.19 zdawalność równą 90%, a z kwalifikacji E.13 100%. Dla porównania, z danych OKE wynika, że średnia zdawalność z tych kwalifikacji w całym województwie śląskim wynosi odpowiednio  81,84% i 79,98%. Z kolei średnia zdawalność w powiecie cieszyńskim jest na poziomie 90% (tylko nasi uczniowie zdawali egzamin z tej kwalifikacji) i 93,5%.

Serdecznie gratulujemy uczniom obecnej klasy czwartej takich znakomitych wyników i życzymy powodzenia na egzaminach, czekających ich w sesji zimowej 2020.