W czwartek 12.09.2019 informatycy z klas 3AT oraz 4AT mieli okazję uczestniczyć w czwartej edycji festiwalu BB Days 4 IT na ATH w Bielsku - Białej. Temat konferencji to "Programista - zawód przyszłości".

Ponad trzygodzinna konferencja naukowa adresowana była specjalnie dla uczniów szkół średnich zainteresowanych tworzeniem i rozwojem oprogramowania. Tematyka spotkania była różnoraka - od zagadnień związanych stricte z tworzeniem kodu, historią i rozwojem gier komputerowych  po tematy "okołoinformatyczne", jak chociażby cyberbezpieczeństwo, budowanie właściwych relacji we współczesnym, mocno zinformatyzowanym społeczeństwie czy umiejętnościach pracy w zespole.

Krótkie prelekcje prowadzili młodzi ludzie, w większości pracujący w branży IT. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać tajniki pracy programisty "od kuchni". Prelegenci zwracali uwagę na możliwosci znalezienia pracy w IT, jej bardzo nietypowy charakter, wymagania pracodawców, umiejętnosci pracy w zespole, jak również na wady i niedogodności pracy w  zawodzie programisty. Konferencje zamknął krótki panel dyskusyjny, podczas którego uczniowie mogli zadawać pytania prelegentom.

Konkluzja płynąca ze spotkania była, nieco nieoczekiwana. Na pytanie: "Jakiego języka programowania zacząć się uczyć?", odpowiedź jest krótka: "Języka angielskiego!".