Mijający tydzień obfitował w rozgrywane w naszej szkole turnieje szachowe. I tak, w poniedziałek i wtorek odbyły się 2 turnieje określone jako „Prezes Patryk Piec CUP” oraz „Prezes Patryk Piec CUP Kids”. Pierwszy turniej rozgrywany był na holu warsztatów szkolnych, brało w nim udział 6 zawodników, obejmował 5 rund, P’60+30, a stawką był ranking FIDE. W turnieju tym, w klasyfikacji generalnej zwyciężył Mateusz Myrmus Olimpia Goleszów, w kategorii „Kobiety” Karina Dziedzic Euro Beskidy Łodygowice, w kategorii „Junior” Mateusz Myrmus, a w kategorii „Weteran” Jadwiga Konowoł Olza Pogwizdów.

W drugim turnieju z kolei, rozgrywanym w sali nr 6 i obejmującym 7 rund P’60, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w kategorii „Kobiety” oraz w kategorii „Dzieci U15’ I miejsca zajęła Nikola Herezy Olimpia Goleszów, wśród uczniów ZST Ustroń najlepszy okazał się Tomasz Dołęgowski, a z klasy maturalnej 4GT Ernest Bogdan.

Oczywiście, głównym organizatorem opisanych wyżej turniejów był urzędujący jeszcze I Prezes Szkolnego Koła Szachowego ZST Ustroń Patryk Piec, który oba turnieje nazwał żartobliwie „Na odchodne”. Sędzią głównym zawodów był Jacek Matlak IA.

We wtorek odbyło się również symboliczne przekazanie przez Patryka Pieca kluczy do siedziby Szkolnego Klubu Szachowego nowemu Prezesowi, którym został Michał Hampel z klasy 2TMI, ceremonia odbyła się w obecności opiekuna SzKSz Marka Sikory.

W czwartek i w piątek został natomiast rozegrany systemem dwukołowym P’30 turniej o mistrzostwo naszej szkoły i o zdobycie kategorii. W pierwszym dniu, w Turnieju Pretendentów wzięło udział 6 uczniów, a w drugim dniu w finale zmierzyli się Michał Hampel z Tomaszem Dołęgowskim. Ostatecznie, po zaciętym 4-rundowym pojedynku mistrzem ZST Ustroń został Tomasz Dołęgowski z klasy 2TMI. Również organizacją tych turniejów zajął się Patryk Piec w ścisłej współpracy z nowym Prezesem Michałem Hamplem.

W trakcie wszystkich turniejów opiekę nad zawodnikami sprawowały oprócz wspomnianego już Marka Sikory nasze nauczycielki Alicja Krzywoń, Jolanta Myrmus Anna Rokosz, będące również opiekunami Szkolnego Klubu Szachowego.

Warto w tym miejscu po raz kolejny podziękować Patrykowi Piecowi za całokształt pracy, jaką wykonał od 2019 roku tworząc, a następnie prowadząc Szkolny Klub Szachowy, organizując wiele różnego rodzaju turniejów, zarówno szkolnych, jak i międzyszkolnych, a nawet międzynarodowych. Życzymy równie owocnej pracy i wielu sukcesów organizacyjnych i sportowych nowemu Prezesowi Michałowi Hamplowi.