W maju br., po raz pierwszy, toczyły się zacięte rozgrywki szachowe o Puchar Samorządu Szkolnego. W klasyfikacji generalnej, która objęła wyniki z trzech zawodów, bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Nazar Sokhor z Ukrainy, wyprzedzając Patryka Pieca z kl. 3GT ZST/Olimpia Goleszów oraz Michała Niesyta z SP1 Ustroń/Olimpia Goleszów.

W kategorii „Seniorzy” I miejsce zajął Patryk Piec, II Ernest Bogdan (3GT ZST), a III Pan Adolf Burawa z Simoradza reprezentujący Olimpię Goleszów.

Z kolei w kategorii „Juniorzy” zwyciężył Nazar Sokhor, wyprzedzając Michała Niesyta i Mateusza Skibę (3PT ZST).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Milena Niesyt z SP1 Ustroń, a kolejne miejsca zajęły Julia Nowak (3GT ZST) oraz Maja Nieckarz z SP Nierodzim/Olimpia Goleszów.

Wśród uczniów naszej szkoły najlepszym okazał się Patryk Piec, wyprzedzając Mateusza Skibę i Ernesta Bogdana.

Warto również wspomnieć, że przez cały czas trwania turnieju toczyły się niemniej zacięte rozgrywki w kategorii „Pietruszka”. I tu zdecydowane zwycięstwo przypadło Kacprowi Leńskiemu, który w pokonanym polu pozostawił Julię Nowak oraz Filipa Mroza (wszyscy 3GT ZST).

Tradycyjnie, jak zawsze, turniej został perfekcyjnie zorganizowany przez Prezesa Szkolnego Klubu Szachowego Patryka Pieca. Sędzią Głównym turnieju był Pan Jacek Matlak z Bielska- Białej, a całość rozgrywek z ramienia Samorządu Szkolnego obserwował, jednocześnie w nim uczestnicząc Kacper Leński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej sportowej postawy i hartu ducha, a oglądając zdjęcia z turnieju można zobaczyć, jak wielki był przekrój wiekowy uczestników, potwierdzający niezwykłą popularność królewskiej gry, jaką są szachy  J

(ms, kr)