ZST - najlepszy wybór dla Ciebie!

Ustrońskie technikum to szkoła z 70- letnią tradycją.  Na trwale wpisała się w historię i krajobraz Ustronia. Wysokie umiejętności oraz kwalifikacje absolwentów były wielokrotnie doceniane przez pracodawców.

Bazą naszej szkoły jest profesjonalna kadra nauczycielska z wieloletnim doświadczeniem w nauce zawodu i  przygotowaniu uczniów do egzaminów zawodowych oraz maturalnych. Nie bez znaczenia jest również nauka w małych, kameralnych grupach. Z nami zdobędziesz wymarzony zawód. Wiemy jak to zrobić.

Na wysoką jakość kształcenia w naszej szkole  wpływa również wieloletnia, efektywna współpraca z lokalnymi pracodawcami. Ułatwia ona absolwentom zdobycie atrakcyjnej pracy. Nasze kierunki kształcenia objęte są patronatem naukowym UŚ w Katowicach, ATH w Bielsku-Białej, WSB w Poznaniu i CRL w Zawierciu. Z nami bez problemu odnajdziesz się na rynku pracy.

Dodatkowe zalety naszej szkoły to: dobra lokalizacja w samym centrum Ustronia, bogato wyposażone, nowoczesne pracownie informatyczne i mechaniczne, innowacyjny park maszynowy mieszczący się na terenie szkoły.

Zobacz nasze pracownie:

Informatyczne    Mechaniczne    Elektryczne    Warsztaty

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzajach projektach, wycieczkach, warsztatach oraz wykładach organizowanych przez szkoły wyższe, placówki badawcze, a także różnego rodzaju organizacje.

Mamy też niemałe sukcesy w różnorodnych konkursach i projektach, w które młodzież się angażuje bardzo chętnie. Przykładem może być sala komputerowej nr 3, w której znajduje się mobilna pracownia informatyczna. Jest to nagroda za udział w konkursie #OSE wyzwanie w 2020 roku. Wyposażenie pracowni składa się z 16 wysokiej klasy laptopów wraz z oprogramowaniem.

Przejdź do działu:     Konkursy i olimpiady

Dziś wracamy do chlubnej tradycji naszej szkoły, otwierając w roku szkolnym 2020-2021 klasę w zawodzie technik spawalnictwa. Nasza szkoła to idealna propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą zdobyć nowy i poszukiwany zawód na rynku pracy. Oferta naszego technikum jest dostosowana pod aktualne potrzeby rynku pracy. Dotychczas prowadziliśmy rekrutację na trzy rozwijające się kierunki: technik mechanik (CNC), technik informatyk oraz technik programista

W branżowej szkole I stopnia oferujemy kształcenie w zawodach: elektromechanik oraz sprzedawca. Można również podjąć naukę w klasie wielozawodowej.

(AR, BC, WN)