We wtorek 4 lutego 10 uczennic i uczniów naszej szkoły wzięło udział w XV Międzyszkolnym Turnieju Szachowym o Drużynowe Mistrzostwo Ustronia. Ogółem w tych mistrzostwach wystartowało 39 uczniów, 14 zespołów z 4 szkół. Z wielką satysfakcją informujemy, że nasi reprezentanci wrócili z tego turnieju z 3 pucharami oraz 4 dyplomami.

I miejsce w mistrzostwach zdobył zespół w składzie Wiktoria Suszka (1GB),  Patryk Piec i Ernest Bogdan (1GT), II miejsce zajęli  Sandra Rabiej (1GB), Mateusz Skiba i Jakub Wałach (1PT), III miejsce wywalczyli Mateusz Podżorski i Mateusz Macoszek (1GT), a IV miejsce przypadło w udziale Wojtkowi Sikorze i Filipowi Ziębie (1GT).

Serdecznie gratulujemy tak znakomitych wyników naszym szachistom, przygotowującym się do zawodów (których było już kilka) w ramach działającego w naszej szkole od września Szkolnego Klubu Szachowego. Klub powstał z inicjatywy ucznia klasy 1GT Patryka Pieca oraz nauczycieli Jolanty Myrmus i Marka Sikory. Warto dodać, że Patryk Piec jest prezesem tego klubu i jednocześnie trenerem przygotowującym zespoły do zawodów. Przygotowania i treningi odbywają się w sali nr 6, która dzięki decyzji Pani Dyrektor stała się siedzibą Szkolnego Klubu Szachowego i już w tej chwili wyposażona jest m.in. w komplety szachów, w tym w szachy demonstracyjne.

Przy okazji informujemy, że końcem lutego w naszej szkole zostanie przeprowadzony duży turniej szachowy z udziałem kilkudziesięciu uczniów różnych typów szkół, a rozgrywki będą prowadzone pod nadzorem profesjonalnych sędziów. Wydarzenie to niewątpliwie przyczyni się do promocji naszej szkoły w społeczności lokalnej. Niebawem przekażemy bardziej dokładne informacje na ten temat.

(ms, jm, kr)