8 stycznia w naszej szkole odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Turnieju Szachowego o Drużynowe Mistrzostwa Ustronia, który co roku organizuje MDK „Prażakówka”.

Nad ich organizacją oraz przebiegiem czuwali opiekunowie Szkolnego Klubu Szachowego, Marek Sikora i Jolanta Myrmus oraz prezes klubu, Patryk Piec (1GT) . Do turnieju zgłosiło się 22 uczniów. Uczniowie grali w dwuosobowych  zespołach, a oto wyniki ich zmagań:

I miejsce:   Patryk Piec i Ernest Bogdan 1GT
II miejsce:  Mateusz Skiba i Jakub Wałach 1PT
III miejsce: Mateusz Macioszek i Mateusz Podżorski 1GT

Jest nam miło poinformować, że Patryk Piec zdobył V miejsce w ogólnopolskim konkursie szachowym „SzachMaks”. Warto podkreślić, że  wzięło w nim udział 2045 uczniów z 294 szkół. Z samego województwa śląskiego  zarejestrowało się  200 uczniów. Gratulujemy Patrykowi sukcesu oraz życzymy naszej drużynie powodzenia 4 lutego na mistrzostwach drużynowych Ustronia.

( jm, ms)