We wtorek 1 października w naszej szkole odbył się I Turniej Szachowy, zorganizowany przez opiekunów Szkolnego Klubu Szachowego Jolantę Myrmus i Marka Sikorę we współpracy z Prezesem Szkolnego Klubu Szachowego Patrykiem Piecem.

Swoich sił w królewskiej grze spróbowało 22 uczniów.   Zmaganiom przy szachownicy towarzyszyła atmosfera skupienia, ale też dobrej zabawy. Zwycięzcą  turnieju został Patryk Piec z 1GT, który tego dnia pełnił  także funkcję sędziego. Drugie miejsce zajął Mateusz Skiba z 1PT, a trzecie Bogdan Ernest z 1GT. Turniej pozwolił uformować  drużynę, która 16 października będzie reprezentować naszą szkołę na rozgrywkach w Cieszynie. W jej skład, oprócz wspomnianej trójki, weszli Jacek Swoboda z 3AT, Radosław  Leśniak z 1PT i Natalia Tomiczek z 3AT. Trzymamy za Was  kciuki. Powodzenia!

(jm, ms)