Już po raz drugi w szkołach rusza program „Poznaj Polskę”, w ramach którego szkoły otrzymają dofinansowanie na organizację wycieczek. Rząd przeznaczy na ten cel 100 mln zł. Minister edukacji podkreślił, że w zeszłym roku program cieszył się dużą popularnością, właśnie dlatego zdecydowano się, by go kontynuować.

ZST w Ustroniu uczestniczył w pierwszej edycji programu uzyskując dofinansowanie do wycieczki w Pieniny i do Zakopanego. Również w nadchodzącym roku szkolnym będziemy strali się o wsparcie finansowe wycieczek.

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

ministerstwopoznaj polske