Obraz1

Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (mężczyźni, którzy kończą w bieżącym roku 19 rok życia) oraz tych, które zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia. Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu (miasta na prawach powiatu) odpowiada starosta (prezydent miasta).

Uczyłeś się na informatyce podstaw HTML? Albo sam stworzyłeś stronę www?

Wiesz jak wstawić obrazek na stronę? Potrafisz zamieścić film z You Tube’a czy mapę Google? Zmiana kolorystki czy stylu to nie problem? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Zapraszamy do udziału w I edycji międzyszkolnego konkursu Kajaki Webmaster organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu. Przewidujemy zmagania challenge’u – twoje zadnie to zmienić wygląd strony, ale pod presją czasu!

Turnusy dokształcania teoretycznego dla uczniów Szkoły Branżowej I stopnia  odbywają się w dniach 25.03.2024 - 27.04.2024. Wszyscy uczniowie są w tym czasie zwolnieni z odbywania praktyk i są zobowiązani do uczęszczania na w/w kursy. Szczegółowy harmonogram (miejsce i czas)  znajduje się na stronie www.ckzbazanowice.pl w zakładce turnusy.

Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele Matematyki, Uczniowie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Z matematyką za pan brat”.  W roku szkolnym 2023/2024 będzie organizowana IV edycja Konkursu.

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „ Z matematyką za pan brat” jest Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu.

„Z matematyką za pan brat” to konkurs bezpłatny, międzyszkolny, adresowany do uczniów siódmych i  ósmych klas szkół podstawowych.

W dniu 7.03.2024r odbyl się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego zawodowego -"Meister der Berufssprache" /mistrz języka zawodowego/

eu

W ubiegły wtorek, 5 marca, odbyło się spotkanie informacyjne - videokonferencja z Kamilem Jastrzębskim – przedstawicielem włoskiego partnera A Rocca z Sycylii, który szczegółowo odpowiedział na nurtujące pytania uczestników projektu Tecnica Siciliana.

W środę 6 marca mechanicy z klasy 1TM wybrali się na wycieczkę do firmy „KUBALA” w Goleszowie. Firma działa od roku 1987, będąc laureatem rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbes’a dla tych, którzy zwiększają swoją wartość i jednocześnie „robią to w sposób uczciwy i transparentny”.

W dniu 1.03 odbyły się Mistrzostwa naszej szkoły w koszykówce. Do zawodów przystąpiły 4 klasy:

Propozycje wycieczek weekendowych znajdują się prezentacji do pobrania!

Etna - największa naturalna atrakcja Sycylii;
Taormina - miasteczko na wschodnim wybrzeżu Sycylii, na granicy między Messiną a Katanią.

Zanim zaczniesz praktyki, zapoznaj się z prezentacją!

Prezentacja zawiera:

- info o organizacji EProjectConsult Catania Office - Istituto Europeo Formazione e Ricerca (włoski partner) - pośrednik mobilności;

- info o projekcie;

- info o destynacji;

- info o zasadach obowiązujących na wyjeździe oraz włoskich zwyczajach;

- namiary na osoby kontaktowe we Włoszech

Terminy rekrutacji do ZST na rok szkolny 2024/2025

Ważne terminy oraz informacje: