W piątek 25.11.2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty fotograficzne. To już kolejna edycja, w ramach Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego, w której uczestniczyli nasi uczniowie. Zajęcia miały na celu przypomnienie postaci prof. J. Szczepańskiego oraz jego przywiązania do naszej "małej ojczyzny". Drugim ważnym celem była nauka umiejętności przydatnych w życiu.
 
Zajęcia z klasą 2T programistów prowadził prodziekan dr hab. Bogusław Dziadzia z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Podczas tegorocznego spotkania młodzież uczyła się podstaw fotografii oraz kadrowania rzeczywistości. Uczniowie uczestniczyli bardzo aktywnie w warsztatach.
Podjęto też rozmowy na temat kontynuacji zajęć w kolejnych edycjach. Cieszymy się, że możliwość ściślejszej współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie wraca, po tym trudnym okresie.