We wtorek 24 lutego gościliśmy w naszej szkole „Duet na klarnet i 4 saksofony” z programem „Jazzowe klimaty”. Godzinny koncert był okazją do muzycznej edukacji uczniów, uwrażliwienia ich na piękno sztuki oraz pobudzenia do poszerzania własnych  zainteresowań. Panowie Janusz Witko oraz Krzysztof Orzechowski zaprezentowali młodzieży budowę, pochodzenie oraz możliwości wykonawcze przywiezionych ze sobą instrumentów i omówili po krótce historię jazzu. Muzyczną podróż w czasie uświetnili znakomitym wykonaniem jazzowych standardów. Muzycy zaprosili młodzież do aktywnego udziału w koncercie, a wiele emocji wzbudził konkurs, który polegał na rozpoznawaniu po fragmencie melodii tytułów filmów, czy programów telewizyjnych.

(jm)