We wtorek w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym wyróżniono uczniów z najwyższymi wynikami w nauce, 100%  frekwencją oraz biorących udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. 

Nagroda za najwyższą średnią w szkole przypadła Kamilowi Sikorze (3TI) – średnia ocen 5,24, stypendyście Prezesa Rady Ministrów. Szkolne stypendium otrzymali Kamil Szturc (4GT) – średnia ocen 4,98  i  Jurek Młynarczyk (4PT) - średnia 4,71. 

Obecni w szkole każdego dnia w I semestrze byli Artur Martynek (3TI), Kamil Sikora (3TI) oraz Jakub Wojciechowski (1TP) – tych uczniów uhonorowano nagrodą i dyplomem za 100% frekwencję.


 Za perfekcyjne prowadzenie Szkolnego Klubu Szachowego, znakomitą organizację turniejów otwartych, udział w turniejach międzynarodowych  nagrodę odebrał Patryk Piec (4GT). Mateusza Skibę (4PT) i Ernesta Bogdana (4GT) wyróżniono za reprezentowanie szkoły w turniejach szachowych, w tym także międzynarodowych.


Nagrodzono także uczniów angażujących się w życie szkoły, dzięki którym „coś się u nas dzieje”, a mianowicie Julię Nowak (4GT), Kacpra Leńskiego (4GT) i Mateusza Skibę (4PT).

Konkurs plastyczny na ilustrację do wybranej ballady A. Mickiewicza w ramach Narodowego Czytania „Ballad i romansów” otrzymali: Weronika Bijok (3TI), Valeriia  Ihnatiuk (1Br) – za I miejsce,  Mateusz Ziniewicz (1TP) Igor Chmielewski (1TP) – za II miejsce oraz Ewelina Targosz (1Br)  za miejsce III. 

Szymon Gazurek i Bartłomiej Kukuczka otrzymali gratulacje za udział w konkursie gwarowym „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”, w którym Szymon został wyróżniony.

W konkursie biblioteki szkolnej na najpiękniejszą kartkę świąteczną zwyciężyły uczennice 1 klasy szkoły branżowej  - Oliwia Bujok (I miejsce), Martyna Kubień (II miejsce) oraz  Natalia Marek  (III miejsce).


Za zajęcie 6 miejsca w sztafetowych biegach przełajowych gratulacje odebrali Michał Jojko, Piotr Kawulok, Mateusz Łabaj, Jan Probosz, Marcin Michałek, Michaesz Olszówka.

Wielu uczniów nagrodzonych zostało za udział w rozgrywkach sportowych w ramach Dnia Sportu. W sztafecie wahadłowej 6x60m chłopców Mistrzostwo Szkoły zdobyła klasa 4TP, skład sztafety: Mateusz Łabaj, Mateusz Skiba, Andrzej Worek, Szymon Krężelok, Mateusz Słowioczek, Maciej Zawada.

Indywidualnie Mistrzostwo Szkoły Dziewcząt w rzucie piłeczką palantową wywalczyła Julia Ziniewicz (3Br), a wśród chłopców Samuel Łupieżowiec (1TM).

Drużynowo I miejsce wśród dziewcząt zajęła klasa 1Br w składzie: Julia Czyż, Aleksandra Jurek, Natalia Marek.

Wśród chłopców klasa 4TP w składzie: Alan Czyż, Maciej Zawada, Mateusz Łabaj.

W przeciąganiu liny Mistrzostwo Szkoły zdobyła klasa 3TI w składzie: Dawid Łacek, Jurek Cieślar, Patryk Racki, Hubert Gazur, Kacper Niemczyk, Tomasz Polok, Dawid Nowak, Oliwier Nowicki.

Mistrzostwo Szkoły w piłce noznej wywalczyła drużyna z klasy 2TP w składzie: Tomasz Kwapisz, Wiktor Marek, Remigiusz Szalbót, Jarosław Miroshnychenko, Jam Probosz, Kamil Fic.

(jm)