„Ozdobny pasek materiału wiązany na trójkątny węzeł, noszony przy kołnierzyku koszuli lub bluzki” (Słownik języka polskiego PWN). „Zwis męski ozdobny, plastron, krawatka” (Słownik synonimów). Krawat, bo o nim mowa, to nieodzowna cześć eleganckiej  męskiej garderoby. Przy okazji obchodów Dnia Chłopaka żeńska część Samorządu Uczniowskiego, tj. Larysa Hołomek, Natalia Tomiczek oraz Justyna Bujak, sprawdziła jakie krawaty mają nasi Chłopcy  i czy posiedli umiejętność ich wiązania.

Panowie, którzy stanęli do konkursu poradzili sobie z tym zadaniem wyśmienicie.  Na wyróżnienie zasłużyli zwłaszcza Jacek Swoboda, za elegancję i precyzję w ruchach, Samuel Polok, który zaproponował wiązanie typu  Windsor, Paweł Zawada za fantazję oraz profesor Piotr Kaczmarzyk, który dokonał wiązania pod czujnym  okiem Natalii Tomiczek, udzielającej mu fachowego instruktażu. Podziękowania należą się także  pani profesor Barbarze  Cieślar - Kurek, która przyłączyła się do zabawy i udzieliła klasie 3AT lekcji podstaw wiązania krawatu. Wszyscy Panowie, którzy wzięli udział w konkursie lub przeszli  do szkoły w krawacie (tu ładnie zaprezentowali się Panowie z klasy 2PT oraz 2GT) otrzymali słodką nagrodę od dziewcząt z Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.